Limodor - Air VitalLimodor - FM

Privítame Vás v priestoroch našej novej

obchodnej prevádzky v Bratislave


ul. DVOJKRÍŽNA č. 47, Podunajské Biskupice
(v blízkosti železničnej stanice)


Mapa - Kontakt

 

icons eshop 02icons podporaicons info

 

Ventilátory a lokálne rekuperácie LIMODOR

Ventilátory vo vašej domácnosti sú z hľadiska kvality života veľmi dôležite. Pretože v kúpeľniach, wc, saunách, kuchyniach je veľmi vysoká vlhkosť. Ventilátory pomáhajú s odvetraním domácnosti a Vy sa tak nemusíte obávať nepríjemných plesní.  Prívod čerstvého vzduchu pri zatvorenom okne a protihluková ochrana pomocou zvukovej izolácie integrovanej v zariadení. Úspora nákladov na kúrenie v zimných mesiacoch vďaka efektívnej lokálnej rekuperácií. LIMODOR zvyšuje kvalitu života viacerými užitočnými vlastnosťami.

Vytlačiť

Prečo vetrať

 

Následkom je únava, strata elánu, zlý spánok, sťažená koncentrácia, znížená fyzická i duševná výkonnosť, bolesti hlavy, očí, nižšia odolnosť voči migréne, alergiám a depresiám - všeobecne nepohoda.

 

Nevetraný priestor je nesprávne vyriešenou druhou stranou mince tepelnoizolačného utesnenie stavby. Systémovo bola vyriešená úspora energie, teda peňazí na efektívne vykurovanie. Zabudlo sa však na vetranie, teda systematický prísun čerstvého vzduchu nevyhnutného pre zdravie človeka.

 

Aké sú možnosti?

Disciplinovane pravidelne vetrať prievanom, teda krátkodobým otváraním okien. Výsledkom je, že sa v zime vzduch v miestnosti rýchlo vymení, ale súčasne aj ochladí. Efektívnosť energetickej úspory v tesnom dome sa tak značne zníži.

 

Druhou možnosťou je použiť odsávacie ventilátory s nízkou spotrebou – LIMODOR. Do obytných priestorov, obývačiek a spální, je vhodný LIMODR AirVital. Vetrá efektívne a úsporne s rekuperáciou tepla. Výsledkom je znovuzískanie tepla z odvedeného vydýchaného vzduchu a zabránenie vnikaniu nečistôt a hluku z okolia.

 

Do WC a kúpeľní je vhodný regulovateľný ventilátor LIMODOR FM. Výsledkom je kontrolované vetranie podľa individuálnej potreby, tepelná strata oproti vetraniu oknom je oveľa nižšia. Efektívnosť energetickej úspory v tesnom dome nie je ohrozená. Ešte dokonalejšie vetranie WC je v kombinácii ventilátor LIMODOR FM prepojený na splachovací systém Geberit Kombifix alebo Geberit Duofix. Ventilátor LIMDOR FM súčasne s odvetraním miestnosti odsáva aj vzduch z WC misy, teda z miesta, kde zápach vzniká a tým ešte skracuje nevyhnutný čas vetrania.

Informácie nájdete aj na stránke www.geberit.sk.